Gęste włosy jako symbol zdrowia i młodości
Gęste, lśniące włosy są oznaką zdrowia i młodości, nie tylko u kobiet, ale także u mężczyzn. Bujne czupryny umięśnionych mężczyzn, których portrety coraz częściej zdobią okładki magazynów czy ekran telewizyjny w spotach reklamowych, mogą prowadzić do pojawienia się kompleksów u tych mężczyzn, którzy nie mogą pochwalić się tak obfitą fryzurą. Zakola, czyli łysienie w przedniej części linii włosów, to nie jest pożądana fryzura. Jednak na szczęście są sposoby, aby temu zaradzić. Cofająca się linia włosów może być źródłem frustracji i problemem dla wielu mężczyzn. Osłabia samoocenę i pewność siebie, a znalezienie fryzury, która dobrze wygląda mimo obecności zakoli może stwarzać dodatkowe problemy. Istnieje jednak wiele dostępnych opcji, które pomogą Ci zniwelować tę niedogodność, a nawet wpłynąć na to, jak postrzegasz siebie, niezależnie od utraty włosów.
Jakie fryzury pomogą zatuszować zakola?
Najłatwiejszym sposobem na radzenie sobie z problemem zakoli jest całkowite obcięcie włosów – golenie się na łyso, co z pewnością nie każdemu mężczyźnie się spodoba. Dłuższe włosy sprzyjają eksponowaniu braków włosów, dlatego jednym z najprostszych sposobów na pokonanie tego problemu jest całkowite golenie głowy. W ten sposób nie będzie można zauważyć pustych przestrzeni w porównaniu do obszarów zachowanych włosów.
Dodatkowym plusem tej fryzury jest brak konieczności przeznaczania czasu na codzienne układanie fryzury i dbanie o włosy. Regularne korzystanie z maszynki do golenia rozwiązuje problem niepełnej fryzury, jednocześnie oszczędzając kilka minut na codzienne czesanie i mycie włosów. Często montwimy się jednak, czy taka fryzura nie jest nieatrakcyjna. Otóż, jest zapewne wielu aktorów czy sportowców, których płeć przeciwna uważa za atrakcyjnych, a którzy noszą ogoloną głowę, tak jak choćby: Jason Statham, Bruce Willis, David Beckham, Zinédine Zidane czy James Franco.
Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie siebie bez włosów, dobre są fryzury, które pozwolą zasłonić zakola. Możliwości jest wiele. Jedną z nich jest quiff – boki głowy zostają odpowiednio dłuższe i zaczesane są do przodu. Dłuższa grzywka, której kierunek został skierowany do góry odwraca uwagę od boków i optycznie dodaje nawet wzrostu. Inne rekomendacje też wymagają grzywki – można jej użyć w różny sposób, by zakryć zakola: zaczes ją i zróbcie przedziałek na bok, postrzęp, ułóż tak, by nachodziła na czoło. Grzywka to zdecydowany sprzymierzeniec w walce z zakolami, ale wymaga już kilkunastu minut dziennie na jej odpowiednie ułożenie przed wyjściem z domu.
Zakola – poza fryzurami, co może pomóc?
Jak widać, wybór odpowiedniej fryzury to nie jedyna metoda pozwalająca zmierzyć się z problemem zakoli. Walkę z zakolami można podjąć również podczas odwiedzin u lekarza. Przyczyną łysienia nie zawsze są geny, czasem mogą go spowodować zmiany hormonalne. Przy okazji wizyty w aptece warto spytać o oferty środków na porost i wzmocnienie włosów. Gabinety medycyny estetycznej oferują zabiegi, podczas których możliwy jest przeszczep włosów.
To doskonałe rozwiązanie dla mężczyzn, którzy borykają się nie tyle z zakolami, co z częściowym łysieniem. Jest to jednak posunięcie wymagające odpowiedniej ilości środków finansowych, gdyż za tę procedurę lekarz będzie liczył w tysiącach.
Podsumowując, zakola to problem, który dotyka wielu mężczyzn. Na szczęście możliwości radzenia sobie z nimi są różnorodne. Wybierając fryzurę, która najlepiej pasuje do kształtu twarzy, rodzaju włosów i osobistego stylu, można wyglądać i czuć się świetnie, pomimo utraty włosów. Możliwości te uzupełniają środki na porost włosów i zabieg przeszczepu włosów. Wybór metody zależy od konkretnej osoby i jej preferencji oraz możliwości finansowych.