O początkach kariery Antoniego Pawlickiego, polskiego aktora o licznych zasługach
Antoni Pawlicki, urodzony w 1983, jest popularnym aktorem telewizyjnym, teatralnym i filmowym w Polsce, który zdobył powszechną sympatię publiczności. Szersza widownia najbardziej kojarzy go dzięki jego roli jako Cichociemny Janka Markiewicza, bohaterskiego żołnierza Związku Walki Zbrojnej w serialu TVP2, Czas honoru.
Antoni Pawlicki – korzenie, wczesne dzieciństwo i wpływ rodziny na jego wybór kariery
Rodzina Antoniego Pawlickiego od dawna jest związana z branżą filmową. Pochodzi z Warszawy i wychował się w rodzinie o silnych, konserwatywnych przekonaniach. Jego ojcem jest operator filmowy Tadeusz Pawlicki, zaś babka, Barbara Rachwalska, była znaną aktorką filmową i teatralną. Proces intensywnej imersji w obszarze kina, sztuki i telewizji zaszło u Antoniego już od najmłodszych lat.
Edukacja i początki kariery aktorskiej Antoniego Pawlickiego
Nie bez znaczenia dla formatowania talentu aktorskiego Pawlickiego okazały się podjęte przez niego studia. Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w 2006 i od razu zanotował pozytywne wejście w profesję, występując w kilku spektaklach dyplomowych tej uczelni. Debiut na deskach teatru to para rola w Letnikach M. Gorkiego, Bezimiennym dziele Witkacego i Trzech siostrach Czechowa.
Pierwsze role Pawlickiego na małym ekranie
Już w wieku 14 lat Antoni Pawlicki zapisał na swoim koncie pierwsze epizody w telewizji. Wcielił się w rolę ucznia w popularnej polskiej telenoweli Klan. Wówczas jeszcze nikt nie przypuszczał, że będzie to początek kariery jednego z najpopularniejszych polskich aktorów. Wiele gościnnych ról w innych popularnych serialach, jak Rodzinka, Kryminalni, Królowe śródmieścia czy Pensjonat pod Różą, tylko potwierdziło to przypuszczenie.
Sukcesy i nagrody aktora na przestrzeni ostatnich lat
Przez lata swojej kariery Pawlicki zbierał bogatą kolekcję nagród i wyróżnień. Wśród nich są Nagroda za Najlepszą rolę męską na MFF w Bratysławie i Salonikach, Nagroda aktorska na OFSF Prowincjonalia za film Z odzysku, Nagroda za debiut aktorski na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej, także za film Z odzysku. W 2009 roku zdobył nagrodę Róże Gali w kategorii Piękny Debiut.
Cechy charakterystyczne filmografii Antoniego Pawlickiego
Przez lata swojej kariery, Antoni Pawlicki zagrał w ponad 40 filmach i serialach takich jak „Gierek”, „Chyłka. Rewizja”, „Proceder”, „Klan”, „Katyń”, „Z odzysku”, „Kryminalni”, „Ostatnia akcja”, „Czas honoru”, „Instynkt”, „Kac Wawa”, „Ojciec Mateusz”, „Na noże”, „Wszystko gra”, „W rytmie serca”, „Gorzko, gorzko”, „Drzazgi”. Jego imponujący dorobek sceniczny obejmuje role teatralne jak „Polowanie na łosia”, „Komu uwierzycie”, „Pozory mylą”, „Showtime”, „HollyDay”, „Matki i synowie” czy „Fredro dla dorosłych mężów i żon”. Oprócz tego, daje również głos postaciom w animacjach, takim jak „Ant-Man”, „Psy i koty: Odwet Kitty”, „Oz: Wielki i potężny”, „Star Wars: Battlefront II” czy „Mały Książę”.
Życie prywatne aktora
Prywatnie, Antoni Pawlicki żyje w szczęśliwym związku małżeńskim z Agnieszką Więdłochą. Mają wspólną córkę, której urodzenie świętowali w roku 2020. Ojcostwo otworzyło przed nim nowy rozdział w życiu. Jego konto na Instagramie, gdzie dzieli się zdjęciami z planu i z życia prywatnego, obserwuje ponad 59 000 followersów, co pokazuje ogromne zainteresowanie jego osobą.